Ogłoszenia parafialne

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.01.2023 r.

  • W środę o 17.00 msza św. i Nowenna oraz próba chóru.
  • W czwartek obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Dobrej Rady naszej Patronki. Modlimy się w tym dniu o trzeźwość w naszych rodzinach.
  • W piątek  obchodzimy Dzień Islamu w Kościele Katolickim, w sobotę  Dzień Pamięci o ofiarach Holokaustu a w niedzielę światowy dzień chorych na trąd.
  • Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego w nowej cenie 10 zł w którym: „recenzja książki osobistego sekretarza papieża Benedykta XVI opowiadającej o latach spędzonych u boku zmarłego papieża ”, dla dzieci Promyczek Dobra i nowy Mały Gość Niedzielny za 7 zł z modlitwą za Babcię i Dziadka. Zapraszamy do biblioteki parafialnej w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 i w środę po Nowennie.
  • Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim parafianom za życzliwe przyjęcie, złożone ofiary, gościnność, przywiezienie i odwiezienie księdza i ministrantów a zwłaszcza za wspólną modlitwę, wyrażone uwagi, propozycje i inicjatywy. W intencji odwiedzonych parafian odprawimy msze św. o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo.
  • Od 23 stycznia przez O. Salwatorianów będą odprawiane dwie msze św. gregoriańskie za śp. Marię Żelazko a od 1 lutego za śp. Piotra Warcholaka. Rodzinę i bliskich zachęcamy w tym czasie do uczestnictwa we mszy św. i modlitwy za bliskich sercu zmarłych.
  • W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich o  przekazanie także w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1,5% ze skarbony Caritas i stolika z gazetami. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas z których także korzysta nasza parafia.