Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 4.06.2023r.

                               

 • Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu a także pobożnie uczyniony znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
 • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po mszy św. o godz. 18.00  a w niedzielę po mszy św. o 16.00.
 • W środę o godz. 12.00 będzie pogrzeb śp. Grzegorza Kozika z Czermina.
 • W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 z procesją do czterech ołtarzy oraz o godz. 16.00. W Kawęczynie Msza św. o 8.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 9.00. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy tak jak w latach ubiegłych: trzy na Kolonii, a o wykonanie czwartego ołtarza przy kościele prosimy mieszkańców Szafranowa. Zapraszamy jednostki Straży Pożarnej ze swoimi sztandarami, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące. Zabierzmy ze sobą książeczki i śpiewniki z pieśniami eucharystycznymi, aby brać czynny udział w procesji. Niech nasza  obecność i modlitwa będzie wyznaniem wiary i miłości do Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na utrzymanie hospicjów działających na terenie naszej diecezji. W Boże Ciało będzie jeszcze procesja eucharystyczna wokół kościoła po mszy św. o 16.00 w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym, odprawionej w intencji Róży św. Jadwigi, którą prowadzi p. Grażyna Pezda. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i spotkania na plebani.
 • W przyszłą niedzielę będzie Akcja duszpasterstwa kierowców, którą przeprowadzi ks. dr Marian Midura krajowy duszpasterz kierowców. Zapraszamy kierowców i rowerzystów do wspólnej modlitwy i poświecenia samochodów i rowerów na parkingu kościelnym. Będą rozdawane darmowe komplety oświetlenia do rowerów a składane ofiary za karty i książeczki kierowców będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.
 • Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski. Nie będzie pogadanki religijnej.
 • W sobotę 17 czerwca o 17.00 będzie msza św. na naszym cmentarzu parafialnym w intencji wszystkich wiernych zmarłych tam spoczywających. Przy kaplicy cmentarnej będzie można zakupić znicze, wkłady i kompozycje kwiatowe a drobny dochód przeznaczymy na cele charytatywne. Zadbajmy o groby i ich otoczenie. W przyszłą niedzielę po mszach św. dopołudniowych można zapoznać się z ofertą przygotowaną przez Parafialną Caritas i dokonać zakupu.
 • Polecamy prasę katolicką: w Gościu Niedzielnym: „rozmowa z osobistym sekretarzem papieża Benedykta oraz o smutnym stanie wiedzy historycznej Polaków”. Dla dzieci Promyczek Dobra i  Mały Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury. Można odebrać Rycerza Niepokalanej.
 • Chór w środę, DSM i młodzież w piątek.
 • Zainteresowanych nabyciem indeksów chrztów, ślubów i zapowiedzi parafii Czermin  prosimy o zgłoszenie się w zakrystii do 15 czerwca.
 • Na stoisku z czasopismami można kupić publikacje książkowe wydane z okazji 50 – lecia  posługi naszych misjonarzy.